Bogactwo kulturowe, Piękna i zaskakująca Korea Południowa, Podróże, Turystyka, Wyjazd do Korei Południowej

Piękna i zaskakująca Korea Południowa

Większość osób doskonale kojarzy Koreę Północną, ze względu na jej obecną politykę. Jednak mało kto wie, jaka jest i z czego słynie Korea Południowa. Zaskoczeniem dla wielu, mogą być miejsca takie jak Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Namyang.

Najważniejsze informacje o kraju

Wyjazd do Korei Południowej wiąże się z nowymi dla europejczyka doświadczeniami. Wiele kultur azji, w tym także ta koreańska, zaskakuje swoimi zwyczajami obecnymi w codziennym życiu. Dla wielu osób kontakt z koreańczykami będzie okazją do poznania ich głęboko zakorzenionej tradycji i jednocześnie życia wśród najnowszych technologii- pod względem których kraj jest światową potęgą. Wyjazd do Korei Południowej, to także okazja do skosztowania kuchni, która słynie z bogactwa kolorów, przypraw i dużej jak na europejskie gusta pikantności.

Wyjazd do Korei Południowej

Jednym z miejsc, które z pewnością warto zobaczyć jest pałac Changdeokgung. Budowla znajduje się w Seulu i została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. W stolicy Korei Południowej zobaczymy także inne, bardzo stare zabytki takie jak: Gyeongbokgung, Gyeonghuigung, czy Deoksugung, które wiążą się z wieloma ważnymi wydarzeniami z historii kraju. Wyjazd do Korei Południowej to dla wielu osób także okazja do odwiedzenia Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Namyang, które stało się także Międzynarodowym Centrum Światowej Modlitwy o Pokój. Miejsce to, zostało wybudowane w 2017 roku, na cześć 19 męczenników chrześcijańskich. Jeszcze w tym samym roku, świątynię poświęcił sam papież Franciszek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *