Miejsca, Pielgrzymka, Pielgrzymka do Guadalupe, Pielgrzymka do Meksyku, Pielgrzymki zagraniczne, Podróże, Święte miejsca, Turystyka

Pielgrzymka do Meksyku

Meksyk to wspaniały, barwny kraj, który na okrągło odwiedzają masy turystów. Ludzie z całego świata, chcą zobaczyć pozostałości po kulturze prekolumbijskiej lub na przykład, pójść na pielgrzymkę do Guadalupe.

Meksyk i szczególne wydarzenie dla chrześcijan

Meksyk jako miasto, olśniewa kolorami. Wielobarwne są tu stragany, stroje i całe miasta. Mury pomalowane na żółty, czerwony i inne wyraziste kolory, w połączeniu z piękną przyrodą, napełniają pogodą ducha i optymizmem. Sztuka kulinarna z elementami kuchni prekolumbijskiej oferuje także ucztę wrażeń- pikantną i niepowtarzalną. Miasto to kojarzy się także z pewnym szczególnym wydarzeniem. W jego granicach znajduje się wzgórze, na którym w roku 1531, pewnemu Indianinowi ukazała się Matka Boska. Pielgrzymka do Guadalupe to niezmiennie marzenie i podróż życia dla wielu chrześcijan.

Pielgrzymka do Guadalupe

Objawienie było najstarszym uznanym przez Watykan tego typu wydarzeniem. Wieść o nim szybko rozeszła się wśród mieszkańców okolicznych wiosek, aż w końcu obiegła cały świat. Zwiększające się z każdym rokiem liczby odwiedzających to miejsce, zaowocowały wybudowaniem tu wspaniałej świątyni, będącej dziś największym centrum maryjnym na świecie. Pielgrzymka do Guadalupe to dla wielu ważne przeżycie, podczas którego wierni czczą miejsce, w którym Matka Boska spowodowała masowe nawrócenia tubylców. Pielgrzymka do Guadalupe to także symboliczna okazja do nawiązania własnego porozumienia z Matką Bożą. Każdego roku, przybywa w to miejsce aż 12 mln ludzi z całego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *