Działalność św. Franciszka, Pielgrzymka, Pielgrzymka śladami św. Franciszka, Pielgrzymki w Europie, Podróże, Święte miejsca, Turystyka, Włochy- miejsce działalności św. Franciszka

Włochy- miejsce działalności św. Franciszka

Włochy to państwo pełne uroczych miast i miasteczek. Mnogość zabytków czyni z nich jedne z najbardziej popularnych lokalizacji turystycznych. Każda pielgrzymka do Włoch będzie ciekawym wydarzeniem, ponieważ wiele zabytkowych miejsc łączy się tu z historią chrześcijaństwa.

Działalność św. Franciszka

Jednym z najbardziej znanych włoskich świętych jest święty Franciszek. Postać ta zainspirowała obecnego papieża, który wybrał sobie to imię, ze względu na postać świętego z Asyżu. Św. Franciszek to patron ekologów, który znany był z umiłowania zwierząt, skromności i pogody ducha. Wystrzegał się gromadzenia dóbr i prowadził wędrowny styl życia.

Pielgrzymka do Włoch – Bazylika św. Franciszka

Dla osób chcących zwiedzając podążać śladami świętych, pielgrzymka do Włoch to prawdziwa gratka. To właśnie w tym kraju znajdziemy miasto, w którym działał popularny chrześcijański święty- Franciszek. Asyż znajduje się w planie większości pielgrzymek do Włoch, gdyż mieści się tu wspaniała Bazylika św. Franciszka. Budynek dzieli się na dwie części- dolną i górną. W części spodniej złożone zostało ciało świętego, zgodnie z jego życzeniem. We wnętrzu panuje niepowtarzalna atmosfera, którą tworzą przepiękne, stare freski. W części górnej znajduje się nowsza, architektura gotycka.

Pielgrzymka śladami św. Franciszka

Trasa szlaku jest symboliczna i różne pielgrzymki zaczynają i odwiedzają po drodze inne miejsca. Z pewnością warto zatrzymać się w najważniejszych punktach kojarzonych ze świętym Franciszkiem, takich jak na przykład Gubbio. Jest to miasto znane z legendy o wilku, który niegdyś strasząc mieszkańców, stał się łagodnym pupilem po spotkaniu ze św. Franciszkiem. Gubbio to także miasto atrakcyjne pod względem turystycznym. Zobaczymy tu piękną starówkę, pałac i zachwycające krajobrazy. Wśród kolejnych uroczych miasteczek, warto wspomnieć o Greccio, z którym wiąże się inna historia związana ze św. Franciszkiem. W tym miejscu, miała swój początek tradycja budowania bożonarodzeniowych szopek, którą zainicjował święty. Jak niemal każda pielgrzymka do Włoch, także i ta trasa przeważnie kończy się w stolicy kraju- zabytkowym Rzymie, lub też w Asyżu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *