Korea Południowa- kraj kontrastów, Miejsca, Podróże, Turystyka, Życie koreańczyków

Korea Południowa- kraj kontrastów

Korea Południowa to nowoczesny, szybko rozwijający się kraj o bogatej kulturze. Zobaczymy tu godzenie się żywej jeszcze tradycji ze współczesnością. Dla kogoś z tak odległego miejsca jak Polska, wyjazd do Korei Południowej jest okazją do zrozumienia tamtejszej mentalności.

Życie koreańczyków

Decydując się na wyjazd do Korei Południowej warto zapoznać się wcześniej z podstawowymi zwyczajami panującymi w tym kraju. Dzięki temu możemy szybciej nawiązywać kontakty i zrozumieć gospodarzy. Warto wiedzieć, że witając się, koreańczycy kłaniają się sobie. Przeważnie młodsza osoba robi ukłon jako pierwsza. Wyjątki stanowią ludzie o wysokiej randze społecznej, którym należy kłaniać się jako pierwszym, bez względu na wiek. W życiu codziennym możemy zauważyć nadal obecne pozostałości konfucjanizmu. Utrzymuje się standardowa hierarchia rodzinna z najwyższą pozycją osób najstarszych, przede wszystkim mężczyzn. Kobiety, szczególnie młode, kształcą się i rozwijają kariery, lecz nadal dobrze postrzegane jest, kiedy na pierwszym miejscu w ich życiu znajduje się rodzina. Wyjazd do Korei Południowej daje rzadką możliwość przyjrzenia się głębokim zmianom zachodzącym w kulturze i podejściu do życia w ciągu zaledwie kilku pokoleń.

Stolica Korei Południowej

Każdy wyjazd do Korei Południowej powinien uwzględniać zwiedzanie jego pięknej stolicy. W tym jednym mieście obecna jest teraźniejszość i przyszłość. Z jednej strony miasta znajdują się wspaniałe zabytki- w tym jeden z pałaców wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO- a z drugiej wieżowce, będące siedzibą ważnych koncernów. W samym Seulu możemy doświadczyć zatem miejskiego pędu, jaki nie jest jeszcze obecny w naszym kraju oraz spokoju i wrażenia zatrzymanego czasu. Podczas wyjątkowych uroczystości niektórzy koreańczycy odziewają się w swoje tradycyjne stroje i chętnie pozwalają na robienie sobie zdjęć lub tzw. selfie z turystami. Miasto jest gęsto zaludnione, lecz jego mieszkańcy są bardzo pogodni i przyjaźnie nastawieni do przyjezdnych. Chciałbyś pojechać do Korei Południowej? Skorzystaj z oferty Misja Travel – https://misjatravel.pl/pielgrzymki/na-krancach-swiata/pielgrzymka-do-korei.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *