Pielgrzymka do Włoch, Pielgrzymki w Europie, Pielgrzymki zagraniczne, Podróże, Święte miejsca, Turystyka, Życie i świadectwo Ojca Pio

Pielgrzymka do Włoch- Ojciec Pio

Pielgrzymka do Włoch, to okazja podążenia do miejsc, w których żyło i pracowało wielu świętych. Jednym ze znanych na całym świecie postaci, której ślady napotkamy we Włoszech, jest Ojciec Pio.

Życie i świadectwo Ojca Pio

Prawie każda pielgrzymka do Włoch odwiedza miasto Pietrelecina, gdzie urodził się św. Ojciec Pio. W mieście znajduje się świątynia dzieciństwa świętego- kościół św. Anny. Znajdziemy tu także domy Ojca Pio i inne miejsca, w których bywał w młodości. To tutaj przeżywał pierwsze doznania duchowe i odprawiał msze jako młody kapłan. Początki jego powołania sięgają pierwszych lat życia. Już jako mały chłopiec, sam wyznaczał sobie pokuty i gorąco się modlił. Studia teologiczne odbył w klasztorze św. Franciszka z Asyżu. Ojciec Pio doświadczał licznych objawień, a także udręk od próbujących odwieść go od wiary piekielnych sił. Był stygmatykiem, spowiednikiem i pocieszycielem przybywających do niego ludzi.

Pielgrzymka do San Giovanni Rotondo

Miasto San Giovanni Rotondo, to miejsce, które powinna odwiedzić każda pielgrzymka do Włoch. Do tego miejsca przybył św. Franciszek z Asyżu podczas jednej ze swoich podróży. Do dziś znajduje się tam klasztor Franciszkanów. Miasto kojarzy się jednak głównie z działalnością Ojca Pio. To tutaj święty stygmatyk spędził 50 lat swojego życia. W San Giovanni Rotondo spoczywają dobrze zachowane zwłoki świętego, umieszczone w szklanej trumnie, w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Z powodu jego niesamowitego życia i świadectwa wiary, miejsce to, każdego roku odwiedzają miliony wiernych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *