Bogactwo kulturowe, Liban- co warto zobaczyć, Podróże, Święte miejsca, Wycieczka do Libanu

Kultura, przyroda i święte miejsca Libanu

Liban to niewielki kraj o wielkim bogactwie. Na powierzchni zaledwie 10 452 km2 znajdziemy wspaniałe wybrzeża z plażami, doliny i góry, jaskinie oraz mnóstwo zabytków.

Bogactwo kulturowe Libanu

Wycieczka do Libanu to doskonała okazja, aby zobaczyć współistniejące obok siebie kultury islamu i chrześcijaństwa. Struktury państwa układane są sprawiedliwe według porządku wyznaniowego. W parlamencie, zawsze zasiada po równo chrześcijan i muzułmanów. Wielu Libańczyków podkreśla, że jest to jeden z niewielu krajów, gdzie te dwie grupy koegzystują na równi. Różnorodność ta, przekłada się pozytywnie na nastawienie Libańczyków do przyjezdnych oraz bogactwo kulinarne. Wycieczka do Libanu to sposobność spotkania się z Blisko Wschodnią gościnnością i skosztowania wspaniałej kuchni, opartej na owocach morza, świeżych warzywach i rozmaitych przyprawach. Libańskie potrawy należą do jednych z najsmaczniejszych na świecie.

Wycieczka do Libanu- co warto zobaczyć?

Mnóstwo wiernych z całego świata, a szczególnie z terenów Bliskiego Wschodu, pielgrzymuje do Libanu w celu odwiedzin grobu i miejsc życia św. Charabela. Jest to niezwykła postać, której cudowność uznaje także wielu muzułmanów. Z powodu całej masy uzdrowień (w skutek modlitwy do świętego) zdarzających się do dnia dzisiejszego, żadna chrześcijańska wycieczka do Libanu nie obędzie się bez odwiedzin miejsc, w których przebywał św. Charbel.

Każda wycieczka do Libanu, musi zawierać w swoim planie odwiedzenie niepowtarzalnego cedrowego lasu, będącego jednym z symboli tego regionu. Aby się do niego dostać, trzeba wejść pod górę, na wysokość 2000 m n.p.m. Niegdyś drzewa cedrowe porastały sporą część kraju, a szczególnie tereny wyżynne. Dziś jest ich o wiele mniej- z tego też powodu, powstał unikatowy rezerwat zwany Lasem Bożych Cedrów. Teren od dawna znajduje się pod ochroną i ma swoje miejsce na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Drzewa znajdujące się w tym rezerwacie są bardzo stare. Niektóre z nich mają nawet 1500- 2000 lat. Libańskim cedrom przypisuje się także właściwości metafizyczne- mają na przykład ulepszać komunikację ze sferą niebios.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *