Bogactwo kulturowe, Gospodarka i turystyka w Libanie, które trzeba odwiedzić, Liban- co warto zobaczyć, Niezapomniana wycieczka do Libanu, Podróże, Turystyka, Wycieczka do Libanu

Niezapomniana wycieczka do Libanu

Liban znajduje się w zachodniej części Azji, w sąsiedztwie Izraela oraz Syrii. Jest krajem o ciekawej historii i kulturze, której ślady są dziś cennymi zabytkami. Przyroda Libanu zadziwia i przyciąga turystów z całego świata.

Gospodarka i turystyka w Libanie

Do Libanu, zjeżdża każdego roku około 1,7 mln turystów. Turystyka jest tu jednym z filarów gospodarki, obok przemysłu biżuteryjnego, odzieżowego i chemicznego. Wycieczka do Libanu jest bardzo atrakcyjną ofertą ze względu na długie wybrzeże, wiele górskich ośrodków narciarskich oraz niskie ceny w sektorze transportu. Libańskie stoki mają opinię równie atrakcyjnych jak te Alpejskie, a niesamowite, podziemne jaskinie zostały wpisane na listę Nowych 7 Cudów Świata. Turystów zachęca także oferta kulinarna oraz przyjazne usposobienie gospodarzy.

Miejsca, które trzeba odwiedzić

Harissa to miejsce, bez którego odwiedzin, nie może obyć się żadna chrześcijańska wycieczka do Libanu. Tutaj, około 20 km od Bejrutu znajduje się sanktuarium Matki Boskiej, ściągające na okrągło tłumy pielgrzymów. Postać ta, jest patronką Libanu. Jej figura ustawiona jest na wysokim wzniesieniu w parku, niedaleko ogromnej bazyliki, skąd rozciąga się wspaniały widok na wybrzeże.

Wycieczka do Libanu mająca zawrzeć najciekawsze miejsca tego rejonu, nie może pominąć niesamowitych, podziemnych grot Jeita. Znajdują się one po środku zachodniego pasma górskiego. Wewnątrz zobaczyć można piękne, największe na świecie stalaktyty. Miejsce oferuje wiele atrakcji, jedną z nich jest z pewnością krótki rejs łódką, dzięki któremu można z bliska przyjrzeć się cudownym formom naciekowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *