Chrześcijaństwo, Gruzja, Magiczna Gruzja, Pielgrzymka, Podróże, Święte miejsca, Turystyka

Pielgrzymka do świętych miejsc Gruzji

Gruzja to cel wielu pielgrzymek. Chrześcijanie znajdą tu ważne miejsca związane z gruzińskimi świętymi. Warto spróbować tutejszej kuchni, a być może zobaczyć także miejsca, w których przebywał młody Józef Stalin.

Chrześcijańska Gruzja

Pielgrzymka do tego kaukaskiego kraju, to okazja do pogłębienia wiedzy o początkach chrześcijaństwa. Znajdziemy tu ślady działalności Dawida z Garedży oraz świętej Nino. Dawid był znanym syryjski mnichem, który rozpowszechniał na tych terenach chrześcijaństwo ok. VI wieku. Święta Nino, to natomiast turczynka, która według legendy przybyła tu z misją szerzenia wiary już dwa wieki wcześniej. Oboje pozostawili po sobie przedmioty, które zobaczyć chce każda pielgrzymka. Są to: cudowny kamień przyniesiony przez Dawida z Garedży z pielgrzymki do Ziemi świętej oraz krzyż św. Nino.

Gruzja- pielgrzymka do Mccheta

Miasto Mccheta jest jednym z najstarszych w całym kraju. Jego historia sięga III w.p.n.e. Od ówczesnych osadników zaczęła się znana nam dziś Gruzja. Pielgrzymka do tego miasta, nie ominie z pewnością wspaniałej katedry Sweti Cchoweli. Miejsce to, zachwyca wspaniałą architekturą oraz związaną z nim legendą wczesnochrześcijańską. Według owej historii miało zostać złożone tu ciało kobiety, obleczone szatą Chrystusa. Odzienie to przywiózł do Gruzji człowiek, który chciał uratować Jezusa, lecz nie zdążył dotrzeć na miejsce przed jego ukrzyżowaniem. Odkupioną szatę podarował siostrze, która zmarła otulona nią. Miejsce pochówku kobiety, zostało wskazane jako idealne pod budowę świątyni przez samą świętą Nino, będącą chrzcicielką Gruzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *