Pielgrzymka, Pielgrzymki w Europie, Pielgrzymki zagraniczne, Podróże, Święte miejsca, Turystyka

Najważniejsze miejsca pielgrzymek w Europie

Pielgrzymki zagraniczne stają się z każdym rokiem coraz bardziej popularne. Za granicami naszego kraju, na odkrycie czeka wiele miejsc, związanych z najważniejszymi wydarzeniami w historii chrześcijaństwa.

Pielgrzymki na terenie Europy

W obrębie starego kontynentu znajdują się miejsca, w których zachowały się ślady początków jednej z największych religii świata. Wyjeżdżające z Polski pielgrzymki zagraniczne, przeważnie kierują się do Ziemi Świętej, Watykanu oraz Santiago De Compostela. Podczas wycieczek do najważniejszych miejsc kultu z kręgu kultury chrześcijańskiej, mamy niepowtarzalną okazję, ujrzeć wspaniałe zabytki, w których przebywali niegdyś najważniejsi święci.

Pielgrzymki zagraniczne – najważniejsze cele podróży

Najistotniejsze miejsca, do których zmierzają polskie pielgrzymki zagraniczne znajdują się na południu kontynentu. Z pewnością warto odwiedzić Włochy, które były domem i miejscem działalności wielu świętych. Można zwiedzić tu ważne zabytki związane ze św. Franciszkiem z Asyżu, lub też św. Ojcem Pio. Zwieńczeniem takiej podróży może stać się na przykład Watykan, ze wspaniałą Bazyliką św. Piotra.

Kolejną ważną lokalizacją jest Jerozolima. Znajduje się tu Bazylika Grobu Świętego, czyli najważniejsze miejsce kultu dla chrześcijan. To tutaj odbywały się przełomowe wydarzenia, takie jak męka i złożenie do grobu ciała Chrystusa.

Mnóstwo osób udaje się także w pielgrzymkę szlakiem św. Jakuba. Trasa ta jest dla wielu okazją do głębokiej kontemplacji. Pierwszy apostoł, według wierzeń, miał spocząć w Hiszpanii, w miejscu, gdzie kończy się pielgrzymkowy szlak.

Wiele zagranicznych wycieczek oferuje Biuro Pielgrzymkowe Misja Travel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *